EIT Digital Office Opening – 4-6 octombrie 2023

Universitatea Babeș-Bolyai din Cluj-Napoca (UBB) va găzdui primul birou regional al EIT Digital, structură inovatoare a Comisiei Europene, birou care va fi inaugurat miercuri, 4 octombrie 2023, la Cluj-Napoca, alături de o serie de programe de studiu EIT Digital, la care sunt înmatriculați peste 150 de studenți.

Evenimentul va avea loc în data de 4 octombrie 2023, la ora 17.30, în clădirea NTT Tower 2, etajul 9, în Hub-ul UBB de inovare pentru studenți, Science Cafe.

În perioada 5-6 octombrie 2023, studenți din diferite țări și culturi, de la diverse programe de studii, vor colabora pentru rezolvarea unor probleme de business din lumea reală, sub îndrumarea unor mentori locali, respectiv specialiști din rețeaua EIT Digital.